29 października 2014

KRAINA Z FILCU


Jak to u mnie w każdy niemal weekend, tzw. "niedzielny przegląd prasy wnętrzarskiej" zakończył się nowym odkryciem. 

Odkrycie samo w sobie - jak zaraz zobaczycie - nie jest może niczym nowym, a wręcz już oklepanym tematem, jeżeli chodzi o zastosowanie... natomiast ja odnalazłam w tym coś nowego... :) Jakkolwiek skomplikowanie to brzmi zaraz dowiecie się o co mi chodzi.

Mowa o filcu. Niby nic nowego, bo już od dawna panuje moda na wszelkiego rodzaju podkładki, bieżniki i torebki z tego materiału (choć osobiście za torebkami nie przepadam) ale... 

Z ciekawości zaczęłam szukać gdzie jeszcze można skorzystać z tego materiału i jak wkomponować go we wnętrza i muszę przyznać, że znalazłam dość dużo ciekawych rozwiązań i sama byłam pozytywnie zaskoczona. Mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu :)

Chyba najpopularniejszy jest filc w kolorze szarym, ale myślę że dodatkowym atutem jest to, że ten materiał tak naprawdę można dostać w każdym kolorze. Czyli wedle gustu i uznania :)

Zacznę może od mojej ulubionej inspiracji tj. tablicy z paneli filcowych...

...w różnej konfiguracji i zastosowaniu...


...poprzez tradycyjne podkładki i dekoracje na stół...

...tablice i pojemniczki w zestawie lunchowo- piknikowym :)

Krzesła i taborety w czystej postaci + dodatkowe obicia...

...kosze do przechowywania różnych rzeczy...


(przy okazji kto by nie chciał takiego kącika?;)...lampy... 


...elementy wystroju wnętrz handlowo-usługowo-restauracyjnych......aż do różnokolorowych elementów dekoracyjnych stołu :)


źródło zdjęć Pinterest

I jak Wam się podoba? Czy tak jak ja inaczej spojrzeliście na ten materiał? Ja już oczywiście kombinuję co z powyższych inspiracji mogłabym wykorzystać w swoim mieszkaniu. Chyba kosze pójdą na pierwszy rzut! :)

Ale zanim do tego dojdzie, pewnie tak jak większość z Was muszę po bardzoooooo długiej przerwie powrócić do pracy :P Życzę wszystkim łatwego przestawienia się, miłego tygodnia i pamiętajcie, że za 4 dni znowu weekend!!! Nie jest tak źle :D

Pozdrawiam,

A.

1 komentarz:

  1. ubóstwiam filc, ostatnio nawet zauważyłam, że z tego materiału może powstać WSZYSTKO. i większość z tego potrafię wykonać:D <3

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...